Hakkımızda

  • Kayıt
  • English (UK)
  • Türkçe (TR)

Hakkımızda

Güç Ecza Deposu, KKTC’de 1980’li yılların sonlarında ilaç satış/dağıtım sektöründe yaşanan olumsuzlukları ve keyfi uygulamaları, hem eczacıyı, hem de tüketiciyi koruma amacı ile 1988 yılında dayanışma ve paylaşımı esas alan, 29 kayıtlı eczacının bir araya gelerek kurmuş olduğu ve daha sonra 50 ortaklığa ulaşarak, temel amacı insan sağlığına ve güzelliğine değer katan ilaç ve ilaç dışı alanlarda faaliyet yürüten, bununla birlikte kurluşundan itibaren bugüne kadar geçen sürede piyasada bir denge unsuru olan lider bir kuruluştur.

Güç Ecza Deposu, 27 yıllık satış/dağıtım ve hizmet serüveninde, sektöre getirdiği yenilikçi bakış açısı, dinamizm ve geniş hizmet ağı ile piyasada her zaman ilkleri gerçekleştiren öncü bir rol üstlenmiş ve rakipleri tarafından örnek alınan bir firma olmuştur. Bugün ise Türkiye’ den ve Avrupa’dan alanında uzman kurumlar ile güç birliği içerisinde KKTC pazarına en iyi şekilde hizmet etmektedir.

Her zaman ilkleri gerçekleştiren Güç Ecza Deposu, 1988 yılında ilaç ile başlayan pazarlama ve satış faaliyetlerine, zaman içerisinde portföyüne itriyat ve kozmetik ürünlerini de ekleyerek, bugün 300 bin nüfuslu KKTC’de, tüm bölgelerde bulunan eczaneleri, pazara dedekte olmuş plasiyerleri tarafından ziyaret ederek ve telefonla sipariş alarak hizmet veren, her yıl 5 milyon adet ilaç ve ilaç dışı ürünü etik kurallar çerçevesinde eczane, doktor, sağlık merkezi ve hastanelere iki dağıtım merkeziyle ürün sağlayan tek lider ecza deposudur.

Hissedarlarına ve sektörde faaliyet gösteren eczanelere, daha iyi bir hizmet verebilmek ve verimliliği artırmak amacı ile şirket,  1999 yılında bilgisayar ve elektronik raf düzeni ortamına geçiş yapmıştır ve zaman içerisinde kendini geliştirerek depo içerisinde mal kabuldan, stoklanmaya ve siparişten dağıtıma tüm süreçlerde bilgi teknolojilerini en iyi şekilde kullanmaktadır. Yine 2007 yılında, pazarda e-ticaret uygulamalarını hayata geçiren Güç Ecza Deposu, bu uygulama ile satış hacmini geliştirmeye ve hızlı hizmet vermek amacı ile pazarlama faaliyetlerine fiziki uygulamaları yanında sanal ortamda da başlamıştır. Bunlarla beraber, 2008 yılında ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini alarak, kurumsallaşmaya ve çalışanlarına değer veren, müşteri odaklı sürdürülebilir bir şirket olmuş ve olmaya da devam etmektedir.

Güç Ecza Deposu, Gazimağusa’da ve çevre bölgelerinde çalıştığı eczanelere birden fazla servis sağlamak ve hızlı hizmet vermek amacı ile, 2009 yılında Gazimağuşa Şube’ sini hizmete açmıştır.

Kısaca Güç Ecza Deposu, sahip olduğu toplamda 2000 m2 kapalı depo alanı, yıllık ortalama 20 milyon TL satışıyla,  7,5 milyon TL ödenmiş sermayesi, 20 adet plasiyer ve dağıtım aracı ile, 45 plasiyer, depo içi ve dışı elemanları ve 2 merkeziyle, pazarında büyüme potansiyelini iyi değerlendirerek, verimli ortaklıklar kurarak, sağlam finansal yapısını koruyarak ve en önemlisi müşteri odaklı yaklaşımını devam ettirerek faaliyetlerini ve rekabet gücünü geliştiren lider ecza deposudur.